آشنایی با موکت سجاده ای

موکت سجاده ای چیست ؟؟ در واقع موکت مسجدی همان

سجاده فرش محرابی است که به اسم عامیانه سجاده فرش که مردم و امنای مسجد به آن موکت مسجدی نیز می گویند.
شاید به این دلیل سجاده فرش را موکت مسجدی می نامند که امنای مسجد زیر سجاده فرش های خود در مساجد موکت پهن می کنند و در باور عامیانه به فرش سجاده ای موکت مسجدی یا سجاده ای نیز می گویند.
سجاده فرش یا فرش مسجدی یا فرش سجاده ای گونه ای از فرش محسوب می شود با طرح های ساده تر و در اندازه های بزرگتر ولی دقیقا به همان شانه و تراکم و جنس نخ فرش بافت زده می شود
موکت های سجاده ای الهام گرفته از سجاده فرش های تک نفره هستند و دارای محراب و قاب و آیه می باشند.
در این نوشته می خواهیم در مورد موکت های سجاده ای اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

انواع موکت مسجد:

1-موکت مسجد محرابی:

این سجاده فرش دارای ستون است و نمایشگر محراب مساجد است طرح سجاده فرش محرابی امیخته ای از طراحی ایرانی اسلامی است و در پس زمینه ی سجاده فرش طرح های ایرانی بته جقه و گل های ایرانی وجود دارد.

2-موکت مسجدی طرح تشریفاتی:

سجاده فرش تشریفاتی در این نوع فرش مسجدی محرابی وجود ندارد طرح های زمینه سجاده فرش تشریفاتی گل های ریز ایرانی است و یا بعضی طرح های آن کادر دار هستند دو کادر در بالا و پایین و یا یک طرف کادر می باشند.


آشنایی با موکت سجاده ای :

سجاده فرش ها بصورت یکپارچه فضا را فرش میکند بخصوص فضهای بزرگ مثل مصلی مسجد حسینیه  و با مهارت خاصی که در نصب آن به کار برده میشود باعث میشود که صف های نماز با نظم خاص و بطور هماهنگ ایجاد شود
وهر نمازگزار بین دو نمازگزار با صف جلویی و پشتی قرار گیرد که در زمان رکوع و سجود به سهولت نشست و برخاست کند و همچنین با مشخص شدن جهت قبله در سجاده فرش محرابی مشکل پیدا کردن قبله در نمازخانه ها حل شده است.
 حتی با وجود ستون های متعدد و فضاهایی که با ضلع های زاویه دار برای نمازخانه در نظر گرفته شده فرش سجاده این امکان را داردکه بسیار دقیق و تمیز قرار گیرد و با مهارت نصب گردد.
بنابراین فرش های سجاده ای بهترین گزینه برای مفروش کردن ماکان های بزرگ می باشند و دانستن قیمت دقیق موکت لازم است که شما چه از نظر قیمت موکت های سجاده ای چه کیفیت سجاده فرش انتخابی عالی داشته باشید.

قیمت موکت مسجدی  چقدر است ؟

علت تفاوت قیمت موکت مسجدی در بازار سجاده فرش چیست؟
 ملاک قیمت گذاری فرش سجاده ای چیست؟
در ابتدا این نکته را بدانید که اصطلاح سجاده فرش و فرش مسجدی و موکت مسجدی یکی می باشد و این سه لغت تفاوتی با هم ندارند و اصطلاح رواج یافته مردم یکی از کلمات مربوط به سجاده می باشد
برای درک بیشتر قیمت موکت مسجدی لازم است نکاتی راجع به فرش سجاده ای یا

سجاده فرش مسجد بدانیم.
ابتدا عوامل تعیین کننده قیمت موکت مسجدی را برای شما بیان می کنیم:
جنس نخ سجاده فرش ،میزان تراکم، تعداد شانه ، نوع بافت ، تعداد گره، کیفیت آهار و…  . همه این موارد در تعیین قیمت فرش سجاده ای مسجد تاثیرگذار است . در ادامه سایت سجاده فرش به جزییات تمام عوامل تعیین کننده قیمت موکت  سجاده ای را بیان می کنیم.
جنس نخ و مواد اولیه در تعیین قیمت موکت مسجدی :

نخ جز مواد اصلی و اولیه سجاده فرش است بنابراین کیفین نخ فرش سجاده ای نقش اول و اصلی را ایفا می کند
انواع نخ بکار رفته در فرش سجاده ای:
نخ اکریلیک : جهت نخ خاب (پرز) فرش مصرف می شود.
 نخ نایلون : جهت نخ دوخت در زیگزاگ مصرف می شود.  نخ پود PP : جهت نخ پود بافت های پر تراکم استفاده می شود. نخ B C F و نخ پلی استر .
به ترتیب کیفیت جنس نخ موکت سجاده ای ابتدا نخ آکرولیک بهترین نخ در بافت موکت است و بعد نخ پلی استر و بعد از ان BCF
شانه سجاده فرش :

تعداد گره های ردیف افقی سجاده فرش را شانه سجاده فرش گویند. هر چه شانه فرش سجاده ای بالاتر باشد سجاده فرش بافت ریزتر و به اصطلاح دستباف گونه تر است.

شرکت فرش سبحان در چهار شانه ۴۴۰ و ۵۰۰ و ۷۰۰ و نیز طرح ۷۰۰ موکت های سجاده ای ارائه می دهد هرچه شانه سجاده فرش بالاتر باشد قیمت موکت مسجدی نیز بیشتر است


تراکم فرش سجاده ای :

تعداد گره های سجاده فرش در ردیف عمودی سجاده را تراکم سجاده فرش گویند و هرچه تراکم مفرش سجاده ای بالاتر باشد فشردگی گره ها بیشتر است و در نتیجه عمر موکت های سجاده ای بیشتر است.
بنابراین تراکم بالای سجاده فرش قیمت موکت سجاده ای را افزایش میدهد.
انواع کیفیت تراکم فرش سجاده ای در شرکت فرش سبحان سجاده فرش : ۸۰۰ , ۱۰۰۰ , ۱۲۰۰ , ۲۱۰۰ , ۲۲۵۰ , ۲۴۰۰ , ۲۵۰۰


وزن موکت سجاده ای :

هر چه وزن سجاده فرش بیشتر باشد پس با توجه به مطالب بالا تراکم فرش سجاده ای بالاتر می رود در نتیجه قیمت آن بالا می رود.

تعداد گره در متر مربع :

یک گره شامل دونقطه ( پایه ریشه خاب ) می باشد. این پارامتر فاکتور بسیار مهمی در تعیین کیفیت سجاده فرش های بافته شده می باشد.

نوع بافت فرش سجاده ای :

بافت متداول موکت های سجاده ای در شرکت فرش سجاده ای: واندویل و hcp و شونهر و asa که جز کیفیت های بالاتر موکت مسجدی محسوب می شود.

کیفیت آهار سجاده فرش :

هرچه کیفیت آهار فرش سجاده ای مناسب تر باشد استحکام و مقاومت

موکت مسجدی کاشان بالاتر خواهد بود.
تمامی موارد ذکر شده در سایت شرکت فرش سبحان به طور مستقیم قیمت موکت مسجدی را تحت تاثیر قرار می دهد.تماس با کارخانه فرش سجاده سبحان
آدرس کارخانه: کاشان – شهرک صنعتی سلیمان صباحی – اصلی اول – فرعی چهارم – میدان هیات امنا – جنب کارخانه فرش شادلین
تلفن همراه: 09137292938
تلفن ثابت: 03154750655

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش سئو و طراحی سایت اپلیکیشن پزشک آنلاین مدافون وبلاگ رامان وب ساخت سوله ارزان با مقاومت بسيار بالا با تاييديه نظام مهندسي وبلاگ تحقيقاتي متالورژي آموزشگاه موسیقی سیحون گروه صنعتی پژواک خريد و فروش Luxus Liebespuppen تور و سفر گاليور